NOVINKY 2019 (News)

Nejnovější události a novinky v naší chovatelské stanici najdete i na našich facebookových stránkách.

29.4.2019

Přidány fotky vrhu S2, T2U2.

21.4.2019

Tak dnes dopoledne jsem se konečně dočkala i mimísků od Sisinky. Jsou “jen” tři (2,1), ale za to pořádní cvalíci.

20.4.2019

Dnes se samičce Galii narodily 3 úžasné samičky. Vrh T2 se narodil přes den ve výběhu. Samička na porod vůbec nevypadala, tak jsem myslela, že má ještě čas… :o) Naštěstí vše dopadlo dobře a máme nové přísrůstky do party.
Aktuálně také pečlivě kontroluji samičku SISI, která naopak od Galie na porod vypadá už asi 10 dní. Miminka očekávám opravdu každým dnem. Siska má bříško obrovské, tak doufám, že miminek nebude moc a porod zvládne bez problémů.

19.4.2019

Samička z vrhu S2 – Sonička, přežila moji záchrannou akci bez úhony a krásně prospívá. Dneska se už i pásla s ostatními mrňousky. Tak doufejme, že bude už vše v pořádku.

17.4.2019

Dnes během dopoledne se samičce Fífě narodily 2 holčičky (vrh S2). Jedné jsem musela trošku pomoct. Našla jsem ji úplně studenou a jevila jen slabé známky života. Zahřála jsem ji, pořádně promasírovala a zatím to vypadá, že to holčička zvládla. Uvidíme jak přečká svoji první noc.

13.4.2019

Přidány fotky miminek z vrhu R2

12.4.2019

Přidány fotky miminek z vrhu P2Q2

7.4.2019

Aktualizace plánovaných odchovů.

Prosím všechny zájemce, kteří čekají na morčátka od nás, aby byli trpěliví. Všechna mláďata mám vyfocená a dle mých časových možností je budu postupně přidávat do odchovů. Také budu zájemce, dle pořadí, oslovovat s nabídkou konkrétních morčat. Děkuji moc za pochopení.

5.4.2019

Dnes jsem bohužel našla mrtvého samečka z posledního vrhu, Raráška. :o(
Vůbec nevím, co se stalo, byl čilý, pěkně papkal i přibýval na váze…

31.3.2019

A máme tady další miminkovskou nadílku. Tak už i samička Elis přivedla na svět svoje první miminka. Porod zvládla bez problémů. Má 1 samečka a 3 samičky. Krásní, barevní.

30.3.2019

Tak malá Qvětuška má dnes 58 g. Zdá se tedy, že nakrmit se umí. :o)

 

28.3.2019

Dnes porodila samička Xara svůj první vrh, Q2. Xara ho ovšem vůbec nezvládla a z 6ti mláďat nakonec přežilo pouze jediné – maličká samička Qvětuška, která váží pouhých 52 g. :o(
Uvidíme zda bude přibývat na váze. Pokud ne, tak ji budu muset začít dokrmovat.

26.3.2019

Tak dneska jsme se konečně dočkali prvních letošních mláďat. Vrh “P” porodila samička Fufetka. Je to jeden kluk a dvě holčičky. Všichni krásně barevní. Mám z nich velkou radost.

22.3.2019

Aktualizace plánovaných odchovů.
Tak Joe byl opravdu nahrazen mladým Vendelínem. Tak doufám, že i u “Joeových” samiček bude úspěšných a dočkáme se krásných, barevných miminek. :o)

6.3.2019

Aktualizace plánovaných odchovů.

Tak konečně se snad dočkáme nějakých miminek. Vypadá to, že Vendelín byl úspěšný u všech třech samiček. Už se jim bříška pěkně kulatí.
Předpokládám, že do konce měsíce bychom se mohli mimísků dočkat.

Bohužel to ale vypadá, že sameček Joe tak úspěšný nebyl a tak asi odejde do zaslouženého důchodu.
U Toffinky a Rosalie se zatím březost neprojevuje. Nechám je tedy ještě pár týdnů s Joem, a pokud ani potom nebude nic naznačovat, že by byly březí, tak je ubytuju s úspěšnějším Vendelínem :o)

18.1.2019

Konečně jsem se dostala k aktualizaci stránek. Všem se omlouvám, ale před Vánocemi byla doba velmi hektická. Koho zajímá, co se u nás dělo, čtěte prosím události níže. :o)

Webík jsem trošku pozměnila (doufám, že se Vám bude stále líbit) a přidala první plánované odchovy na tento rok.
Připravuji také aktualizaci chovných morčat, ať je na co koukat. :o)