NOVINKY (News)

Nejnovější události a novinky v naší chovatelské stanici najdete i na našich Facebookových stránkách.

5.12.2017 Malá Toffee roste před očima. Na jedno krmení vypije 4 ml Borisovky. Zvykla si na ni a už si ji umí velmi hlasitě vynucovat. :o)
Právě jsem ji zvážila a má krásných 90 g. Takže si dovoluji tvrdit, že je z nejhoršího venku a přežije. Otázkou zůstává, co s ní dále bude. Ale "obávám se", že si ji budeme muset nechat... :oDDnes jsem také aktualizovala stránku chovní samci a přidala detailní info o každém z nich a doplnila jejich osobní fotogalerie.
4.12.2017 Aktualizace prodeje.
Do nového domova odjela samička Sofinka i s Laskonkou.
3.12.2017 Tak jsme se včera zúčastnili 10. Vánoční výstavy v Olomouci. Nedá se říci, že by se nám extra dařilo. Nejenže jsme si nepřivezli žádné umístění, ale ani čekatelskou kartičku...
Vystavoval se Lucky, který získal 95,5 bodu. Dále Salome, která skončila také s 95,5 body a nejhůře dopadl sameček Yenner, který, i mojí vinou, dostal jen 94,5 bodu. Příště to snad bude lepší. :o)
Za úspěch ovšem považuji, že registrací prošla všechna morčátka ze skupiny slate crestedů. Vzala jsem tentokrát i samice, které normálně neregistruju. Chtěla jsem, aby se na ně koukl někdo zkušený a řekl mi, zda to má význam se touto barvou vůbec zabývat. Za názory děkuji Evce Bednárové i paní Denise Vítkové. Registrací neprošli jen dva malí slatíci z vrhu P1 - Persy a Penny, kteří jsou proto nabídnuti do prodeje.Dále děkuji Tomovi, že se v době mé nepřítomnosti svědomitě staral o malou Toffee.
Aktuální váha je 82 g. Tak snad už máme vše zlé za sebou a už to bude jenom lepší.
30.11.2017 Malá Toffee se v rámci svých možností má čile k světu. Přibrala na 71 g a už ochutnává vše na co přijde. Zdá se, že jídlo ji velmi zajímá. :o) Mám z toho radost, i když samozřejmě zatím nemáme vyhráno...

Aktualizace odchovů.

29.11.2017 Váha Toffee stagnuje na 69 g. Také už se více pohybuje a snaží se jíst, co najde.

Probíhají intenzivní přípravy na výstavu do Olomouce. :o)

28.11.2017 Opět jsme malou Toffee vážili. Váha stoupla na 69 g. Což je velmi pozitivní. Morčinka se při chvilce snaží hledat něco k jídlu. Ochutnává nastrouhanou mrkev i jablíčko.
27.11.2017 Malá Toffee je na tom evidentně hůř. Váha 64 g. Je rozhodnuto, že se přestěhuje domů, do tepla. Kašičkou krmíme co dvě hodiny. Pozitivní je, že o jídlo jeví zájem, i když je velmi zesláblá.
Ubytovali jsme ji s naší Skiny. Ta ji přijala a velmi intenzivně se o ni stará a stále je u ní a zahřívá ji.
26.11.2017 Dnes při poklízení jsem si všimla, že malá Toffee, jedna ze samiček z vrhu T1, je nějaká slabá, že jaksi špatně prospívá oproti svým sourozencům. Kontrolně jsem ji zvážila a měla 68 g. Porodní váha této samičky byla 79 g. Něco je tedy špatně. Takže jsme ihned nasadili osvědčenou Borisovu kašičku. A budeme čekat, jak to dopadne.
25.11.2017 A dnes se narodila poslední letošní miminka. Je to zároveň poslední vrh samičky Xmas Candy, která v prosinci oslaví své 4. narozeniny.
Ve vrhu U1 se narodili dva krásní, mohutní samečci. Oba dva jsou tříbarevní.
21.11.2017 Tak máme další miminka! Morčince Zorce se narodil vrh T1. 2 samečci jsou slate trikoloři a 2 samičky jsou černé trikolorky. Více info dodám jako vždy, co nejdříve. :o)

5.11.2017 Dnes při poklízení morčátek, jsem se tak zadívala na tu naši krásnou Candynku a koukám, ono jí nějak narostlo bříško. Byla se samečkem Yennerem, ale vypadalo, že už asi miminka mít nebude. No tak jsem ji opatrně prohmátla bříško a vypadá to, že se přece jen zadařilo a budeme mít minimálně dvě miminka! Toto spojení je osvědčené. Letos se již těmto rodičům narodily dvojčátka, vrh J1. Nechali jsme si z nich samečka Jespera. A protože oba mimísci byli krásně barevní, tak jsem zatoužila mít i takovou samičku... Tak uvidíme, zda se mé přání splní. Vzhledem k věku Candynky je to její pravděpodobně poslední vrh u nás. Pak už si bude užívat zaslouženého důchodu.

Aktualizace prodeje.

3.11.2017 Dnes je pro mě velký den...

Dnes se nám konečně, po mnoha dlouhých měsících, podařilo spustit internetový obchůdek s chovatelskými potřebami pro morčata.
Při sestavování sortimentu jsme využili především naše vlastní zkušenosti, abychom Vám mohli nabídnout produkty funkční, kvalitní a osvědčené. Sortiment neustále doplňujeme a zdokonalujeme.
Uvidíte zde mnoho originálních fotografií, stejně jako jedinečné texty doplněné o spoustu informací, rad a postřehů, které byste na jiných e-shopech hledali jen stěží.

Obchůdek najdete na adrese

www.SpokojeneMorce.cz

2.11.2017 A máme zase nová miminka!! Dnes se "rozpadla" samička Queenka. Narodila se krásná, barevná čtyřčátka, 2 holky a 2 kluci.

1.11.2017 Tak jsme se úspěšně přihlásili na Vánoční výstavu v Olomouci. Vystavovat se bude Yenner, Lucky a Salome.
27.10.2017 Aktualizace odchovů. Přidány fotky vrhu R1. Aktualizace plánů a prodeje.
25.10.2017 Máme nová miminka. Dnes se samičce Quantice narodil vrh R1.  Jsou to tři holky a jeden kluček.

23.10.2017 Aktualizace prodeje.
22.10.2017 Před měsícem a půl naši morčecí rodinku rozšířilo nahaté morčátko skinny. Manžel jej objevil u jednoho svého klienta. Bylo v králikárně mezi ostatníma chlupatýma morčatama a zakrslýma králíčkama. Původním majitelům se nejspíše omrzelo, a tak sem skinníčka věnovali. Choulil se prý pod jedním zakrslým králíčkem, aby se zahřál...
Toto hubené, ušaté stvoření s plísní na čumáčku je samička a říkáme jí "Skiny". Když ji Tom přivezl vážila 390 g. Bylo těžké odhadnout, jak je asi stará.
Ubytovali jsme ji v plastboxu. Nechali jsme si ji v kuchyni, takže je s náma v neustálém kontaktu a vždy když jde někdo kolem, tak jí dá něco dobrého. Během 6 týdnů přibrala 200 g. Všichni jsme si ji zamilovali. Nejvíce naše dcera - čte jí ze slabikáře, píše s ní úkoly, dívá se s ní na televizi, chodí s ní spát. :o)
Jsem moc ráda, že ji máme a že jsme ji odvezli včas. Nevím, jak dlouho by v té králikárně vydržela...
21.10.2017 Aktualizace odchovů, plánů. Přidány fotky vrhu Q1.
5.10.2017 Máme nová miminka. Vrh Q1 se narodil samičce Ynesce. Jsou to 2 dvoubarevní samečci a jedna nádherná, výstavní triko samička. Foto a info dodám co nejdříve.

4.10.2017 Aktualizace Prodeje. Odchovů.
22.9.2017 Tak dnes je u nás velký smutek. :o(  Umřel náš krásný šampion, osobní morčátko našeho syna a maskot naší chovatelské stanice - HAGRIDEK.
Byl to můj každodenní asistent při poklízení, vše musel zkontrolovat, z každé misky něco zobnout, do každého domečku vlézt, každý pelíšek očichat. Nejvíce se těšil na večer, když se nosily morčátka z pastvinky domů. Každou samičku musel osobně pozdravit a "zavrkat" na ni. Nejvíce miloval Geretku. S tou se vždy ťuťal nejdéle...
Každou návštěvu, která k nám přišla, vítal pískotem, nechal se pohladit, poškrabkat... Pobíhal volně po verandě, to bylo jeho království.
Je tu bez něj velmi smutno. Nikdo nás nevítá, nikdo mi neasistuje při večerním krmení. Vůbec nevím, které z našich morčátek by ho mohlo nahradit. :o(
18.9.2017 Dnes se nám narodilo velké překvapení! Samička Tatanka porodila 3 miminka z toho dvě jsou slate trikolorci. Tak toto jsem nečekala. Tatanka byla sice se slate samečkem X-topherem. Ale protože to vypadalo, že sameček se k připouštění moc nemá, šupla jsem ji na dva měsíce k jinému samcovi. Vzhledem k barvě miminek to ale X-topher stihnul opravdu na poslední chvíli. A to mě tedy velmi těší. Info a foto dodám co nejdříve.

Vrh P1
17.9.2017 Během dneška odcestovaly mladé zamluvené samičky do svých nových domovů. Přejeme jim i jejich novým páníkům, aby si na sebe rychle zvykli a měli spolu jen samé radosti a co nejméně starostí.
16.9.2017 Dnes ráno jsem objevila nová miminka (vrh O1). Narodila se samičce Geretce a tatínkem je Joe. Je to kluk a holčička. Oba trikolorci. Sameček navíc výstavní, poměrový. Foto a info brzy doplním.

Vrh O1
2.9.2017 Dnes k nám přicestovala ještě jedna slate samička, tentokrát ze Slovenska, z chs Green Garden.
Děkuji paní Prokopové za milé přiblížení... :o)
30.8.2017 Aktualizace prodeje a plánovaných odchovů.
10.8.2017 Dneska ráno, se u nás narodilo 7 krásných mláďat.
Vrh N1 se narodil samičce Salome HM. Jsou to 4 mláďata, 3 klučci a 1 holčička.
Salomčina spolubydlící, Sisinka, když viděla tu miminkovskou nadílku, tak se jí to tak zalíbilo, že se rozhodla porodit si svoje vlastní miminka, a to hned. Takže za nedlouho na nás koukaly další 3 holčičky z vrhu N1. :o)
Morčinky vše zvládly krásně a vzájemně si krásně pomáhaly, mláďata si vzájemně čistily a později i kojily. Krásná spolupráce...Více info a fotky jednotlivých mimísků najdete v odchovech.
19.7.2017 Aktualizace odchovů, prodeje a chovných samic.
18.7.2017 A abychom těch slatíků neměli málo, tak dneska dorazila ještě jedna klučičí posila, tentokrát ze Slovenska, Marco Green Garden.

15.7.2017 Díky paní Daňhové a Domči Sáblové k nám dnes dorazila nová slate triko samička, Bedřiška od Matyldy. Děkuji moc za pomoc s přepravou.

Od nás zase odcestovaly naše odchovy Hope, Inka a Guffy.

14.7.2017 Konečně máme další miminka! Přes den porodila samička Fífa rekordních 7 miminek!!! Jedno jsem našla bohužel mrtvé. Ostatní se mají čile k světu. Dokonce jsem se dočkala třech poměrových trikolorků. :o) Více info a foto najdete v odchovech.

13.7.2017 Aktualizace prodeje, plánovaných odchovů a chovných samců.
25.6.2017 O víkendu se nám konečně podařilo dokončit oplocení morčecí pastviny. Zde několik fotek. Podrobnější popis brzo napíšu do sekce "bydlení".

9.6.2017 Dnes, jak jsem se vrátila ze školení, na mě doma čekalo velké překvapení. Samička Thekla porodila přes den 3 nádherná mláďata - 2 slate triko holčičky a jednoho tříbarevného samečka. Velmi jsem si přála, aby se u nás narodila slate triko samička. A nyní mám rovnou dvě.  :o)

7.6.2017 Aktualizace prodeje, odchovů a plánů.
1.6.2017 Dnes jsem se konečně dočkala netrpělivě očekávaných miminek od samičky Xmas Candy. Narodily se "jen" dva samečci, ovšem  o to více povedení. Jsou to nádherní poměroví trikoloři!! S krásnými porodními váhami okolo 130 g. Mám z nich obrovskou radost. :o)

28.5.2017 Aktualizace prodeje.
27.5.2017 Aktualizace plánů a odchovů.
24.5.2017 A máme další miminka. Samička Laskonka dnes porodila 4 miminka, 2 kluci a 2 holky. Tatínkem je slate trikolor X-Topher.
21.5.2017 Tak dnes je u nás opravdu "babyboom". Dvě samičky Queenka a Quantica už téměř ztrojnásobily svůj objem a tak jsem miminka čekala každým dnem. Obě dvě měly obrovská bříška. A narození jejich mimísků bylo velkým očekáváním. Mimo jiné také proto, že tatínkem mláďat je náš importovaný Yenner. No a musím, říct, že se mu jeho první miminka opravdu povedla. :o)
Odpoledne začala rodit samička Queenka. První miminko jsem našla napůl vybalené jak bezvládně leží a těžce dýchá, protože přes čumáček mělo ještě zbytek plodových obalů. Tak jsem mu pomohla se ze zbytku obalů vyprostit. Jaké bylo ovšem moje překvapení, když na mě vykoukla tmavě červená očka a já uviděla, že ten malý drobeček je tříbarevný slate... a navíc samička. :oD Mám z ní obrovskou radost, protože z tohoto spojení jsem slate nečekala, i když Yenner vlohu pro slate má. Postupně Queenečka porodila ještě další 3 miminka. Celkem tedy 3 holčičky a jednoho chlapečka.
No a večer, abychom těch novorozeňat neměli málo, začala rodit i Quantica alias Červenouška. Zde bylo vše OK. Při večerní kontrole jsem zjistila, že se narodilo dalších 6 (!!) miminek. 4 klučci a 2 holky. Všichni jsou krásní a velicí.
Takže během jednoho odpoledne se náš chov rozrostl o 10 morčat. :o)
Fotky a podrobnější info o miminkách právě zpracovávám.
5.5.2017 Aktualizace odchovů, prodeje a plánů.
25.4.2017 Dnes, v průběhu odpoledne se narodil vrh F1 samičce Geretce. Porod jsem měla možnost sledovat. Geretka je skvělá, zkušená mamina, která o svá novorozená čtyřčátka vzorně pečovala. Mám z nich velkou radost. Největším překvapením je černo-bílý, saténový !! sameček, který se nám tady objevil jaksi omylem. Je největší z vrhu (porodní váha 110 g). Na saténa opravdu mohutný.
23.4.2017 Dnes ráno jsem našla jedno nové miminko. Je to černo-bílá holčička a maminkou je samička Tatanka, která ani nevypadala, že by byla březí.
Jedináček ovšem vydá za dva - krásná porodní váha 130 g.
12.4.2017 Aktualizace plánů, prodeje a odchovů, přidány fotky miminek z vrhu D1.
2.4.2017 Krásné jarní počasí mě přesvědčilo, že dnes je ten správný den pro natření naší nové morčatárny. A když už jsem byla v tom natírání, tak jsem k tomu přibrala i nové morčecí domečky, aby nám to všechno krásně ladilo. :o) Poté následoval velký jarní úklid a výsledek můžete vidět na fotkách.

31.3.2017 První jarní pastvinka. Morčinky byly nadšené. Neměly ani čas řešit svoje mezimorčecí vztahy...

24.3.2017 Dnes jsme se konečně dočkali letošního prvního vrhu (D1). Samičce Salome se narodily 3 krásné, veliké holčičky. Více info a foto dodám co nejdříve.

1.3.2017  -  Dnes slavíme 10ti leté výročí založení naší chovatelské stanice.

1.3.2017 Dnes jsem se konečně dočkala německých importů! Mám velkou radost. Dorazil jeden sameček černý trikolor Yenner, slate trikolor X-topher a slate triko samička Yael. Všichni jsou dle očekávání velmi mohutní... a bohužel i velmi plaší, takže fotky přidám později, až si u nás trošku zvyknou.

Při cestě jsme také přibrali nádhernou triko samičku z chs Austerlitz. Foto a info brzy doplním.

10.2.2017 Aktualizace plánovaných odchovů. Musela jsem trošku změnit plány...
 6.2.2017 Dnes je smutný den. Po krátké, ale intenzivní nemoci jsem musela nechat uspat naši krásnou Dorotku. Nyní už ji nic nebolí... Byla nádherná a je to pro nás velká ztráta. :o(

2.2.2017 Pár foteček z dnešní společné večeře s Hagridkem. :o)

 1.2.2017  Tak jsem konečně nachystala nové bydlení a morčátka se stěhují!!! Děkuji "Ježíškovi", za krásný dárek. To vůbec nevadí, že to nestihl pod stromeček... :oD

27.1.2017 Dnes jsme si přivezly dna do nové morčatárny. Pasují naprosto výborně. Ještě přišroubovat jesličky na seno, nastlat a morčínci se můžou stěhovat. Už se moc těším... :o)
23.1.2017 Aktualizace prodeje. U některých morčátek byla zrušena rezervace, takže byla uvolněna k prodeji. Přidány aktuální fotky prodejných morčátek.
20.1.2017 Aktualizace plánovaných odchovů.
15.1.2017 Nová morčatárna už je téměř hotová. Ještě čekáme na podlahy. Na jaře se ještě natře, aby nám pěkně zapadla mezi ostatní chovatelská zařízení. Zatím září novotou. :o)
Během pár dnů už se budou morčátka stěhovat. :o)morčatárna 2
1.1.2017 PŘEJI VŠEM V NOVÉM ROCE HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A ÚSPĚCHŮ.

PF 2017

28.12.2016 Aktualizace odchovů. Přidány fotky vrhu C1. Aktualizace prodeje.
23.12.2016 Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků. A do nového roku Vám a Vašim zvířecím mazlíkům hlavně hodně zdraví, štěstí a chovatelských úspěchů.
15.12.2016 Dnes se samičce Fífě narodila 4 miminka. 2 kluci a 2 holky. Je to letošní poslední vrh. Více info a foto dodám co nejdříve.
12.12.2016 Tak jsem napsala "Ježíškovi" o novou morčatárnu. Moje přání bylo vyslyšeno a už se na ní pracuje. :o) Ne, že bych chtěla chov nějak extra rozšiřovat, ale připadá mi, že se všechna naše morčátka v té jedné ubikaci, tak nějak tísní, tak aby měla větší komfort. A taky - místo navíc se vždycky hodí, co kdyby se narodilo něco výstavního, poměrového, tříbarevného, krásného ... :o)

11.12.2016 Delší dobu jsem nic nepsala, nicméně stále se něco děje. Všechna miminka z nabídky jsou již zadaná a před Vánoci se rozjedou do nových domovů. Stále netrpělivě očekávám mimísky od morčinky Fífy, která dlouho dobu "dělala jakože nic" a až nyní se začíná pěkně kulatit.
Taky se k nám donesla úžasná zpráva o úspěchu našich odchovanců Vivien a Unkaze. Na 4. Holubické výstavě se Vivien podařilo získat 97 bodů a 1. místo v kategorii anglický crested baby. Unkaz získal 96 bodů a 3. místo v kategorii anglický crested junior. Mám z toho velkou radost a děkuji Kristýně za prezentaci našich morčátek na výstavách. :o)
23.11.2016 Aktualizace prodeje, odchovů a plánů.
20.11.2016 Tak dnes se narodila letošní poslední miminka. Samička Izolda porodila 3 klučky a 2 holčičky. Více info doplním do odchovů. Všichni mimísci budou na prodej. Foto dodám co nejdříve.
14.11.2016 Aktualizace odchovů, plánů a PRODEJE.
11.11.2016 Dnes nám poštou dorazil šampionát Joea Hostýnky Mountains. Takže se stal oficiálně Šampionem ČR.
10.11.2016 Tak konečně jsme se dočkali dalších miminek. Tentokrát jsem ráno objevila 2 vrhy. Samička Quantica porodila svůj první vrh ("Z"). Jsou to 2 samečci a 2 samičky.
Vrh A1 se narodil samičce Xmas Candy. Jsou to celkem 3 mláďátka. Dva klučci a jedna holčička. Otcem tohoto vrhu je náš úžasný Yolík. Miminka po něm jsou absolutně nádherná a veliká.
Více info v odchovech.
30.10.2016 Aktualizace prodeje, plánů a odchovů.
29.10.2016 Dnes jsem se zúčastnila DUO výstavy v Horní Moštěnici. Na výstavu jsem se moc těšila. Byla sice menšího rozsahu, ale o to více "rodinná". :o) Vystavovat se jel hlavně Pedro, u kterého jsem potřebovala poslední kartičku k získání titulu šampiona. No a spolu s ním se svezla i Qvaska a Salomka.
Ráno jsem přijela trošku později (znáte to, čím blíž bydlíte, tím více času máte...) a zjistila, že posuzovaní už začalo. Takže začátek byl trošku hektický.  Rychle najít klece, poslední úpravy. To jsem ještě zjistila, že Salomka si stihla zažlutit bříško, takže ještě honem honem namydlit, vyfénovat. Ale stihli jsme to. Bohužel výsledky nebyly tak úspěšné.
Při prvním posouzení Pedro dostal 95,5 bodu. Takže mu kartička unikla o 0,5 bodu. Qvasku vyloučily za odstávající srst na lících (žábra). Což doma neměla, ale po vykoupání se to možná více projevilo?! Nevím. Jediná Salomka dosáhla na svoji první kartičku. Získala 96,5 bodu.
Druhé posouzení bylo bohužel ještě horší. Polská posuzovatelka vyloučila Pedra za "žábra"???! Qvasku taky. U ní to ovšem bylo zcela patrné. A Salomka se jí také líbila méně, takže dostala 95,5 bodu. Takže žádná hitparáda to teda dnes nebyla. Nicméně jsem se dozvěděla příjemnou skutečnost, která mi byla zatajena, že Pedro už českým šampionem dávno je a kartičky, které mi k němu byly předány, tak už jsou jako navíc. Takže pokud by Pedrášek získal tu poslední kartu, tak už by dosáhl na titul Grandšampion. Kromě toho má také nasbírané kartičky na titul Slovenského šampiona, takže bych teoreticky mohla žádat i o titul Interšampion. Prostě je to borec. :oD
Celkově bych řekla, že výstava byla podařená. Ke konci se to bohužel malinko prodloužilo, ale pokud víme, jaké problémy pořadatelka řešila poslední týden před výstavou, tak si rozhodně zaslouží míru shovívavosti.
27.10.2016 Dnes během dopoledne se narodila samičce Queence 3 krásná miminka. Více o vrhu Y najdete v odchovech.
 23.10.2016  V neděli ráno jsme zcela spontánně zorganizovali stěhování chovných morčat z chs Z Přerovské louky. Bára oznámila zrušení chovu, což se nám zdálo trošku unáhlené a tak jsme jí nabídli, že si může svoje chovná morčátka dočasně ubytovat u nás, než se její situace vylepší. Naložili jsme kombíka až po strop morčatama (cca 20-30 kousků) a klecema a převezli k nám. Po cestě jsme přemýšleli, jak morčátka u nás ubytovat tak, aby to pro ně bylo komfortní a pro nás co nejméně zatěžující na údržbu a poklízení. Nakonec jsme se rozhodli, že vyklidíme starý zahradní domek, který dřívějším majitelům sloužil jako sauna a "trucovna" a nám zase sloužil jako sklad harampádí a stavebních potřeb. Fofr akce byla myslím úspěšná. Prostor pro samičky je velký cca 2,2 x2,2 m. Samečci bydlí v metrových klecích.Komfort morčátek můžete posoudit z přiložených fotografií. :o)

 21.10.2016  Dnes je den "D". Konečně jsem spustila tyto nové stránky. Téměř dva měsíce intenzivní práce a učení se nových věcí jsou za mnou a tyto stránky jsou výsledek. Doufám, že se Vám budou líbit alespoň tak, jako ty staré na webuzdarma. Ty už aktualizované nebudou. Nicméně zůstanou funkční jako důkaz naší historie.
Tyto nové webovky budu postupně doplňovat o informace a zkušenosti z chovu morčat a o zkušenostech s morčaty souvisejícími.
A co se týká těch dvou malých překvapení, tak jedno je určitě založení hotelu pro morčátka. Vím, že je to lokální záležitost, nicméně pro nás je to velká událost. To druhé zatím prozrazovat nebudu, ale pokud si pečlivě tyto stránky pročtete, tak si ho určitě domyslíte sami... :o) Přeji Vám hodně zábavy na našich nových stránkách.
 18.10.2016  Tak dneska jsem založila Facebookové stránky naší chovatelské stanici. I přesto, že jsem se dlouho bránila, tak doba mě táhne s sebou a s novým webem jsem vytvořila i Facebook stránku. Trošku jsem s tím bojovala, ale nějak to běží a časem nedokonalosti snad vychytám.
10.10.2016 Tvorba nových stránek už se blíží ke konci. Ještě několik úprav a doladění a v nějbližších dnech už je doufám spustím. Články v rubrice "Péče" budu postupně doplňovat o další rady a zkušenosti.
2.10.2016 Přestože jsem v blízké době účast na výstavách neplánovala, přihlásila jsem se na výstavu do Horní Moštěnice. Bylo to rozhodnutí na rychlo, ale protože je výstava blízko, tak jsem situaci přehodnotila. Pedrovi chybí poslední kartička k udělení titulu Českého šampiona, tak by byla škoda nevyužít příležitosti, aby ji získal. Výstava je duo, tak se snad podaří.... No, a když už tam pojedu, tak vezmu i naši krásnou Salome spolu s Qvaskou obě v třídě "baby".
26.9.2016 Dnes je smutný den. Umřela nám naše krásná Odettka. Jedna z mých prvních tříbarevných samiček vůbec. Problém začal průjmem před dvěma dny a ani okamžité nasazení antibiotik jí bohužel nezachránilo. :o( Pitva prokázala selhání orgánů. Nic infekčního se naštěstí nepotvrdilo. Bude nám tady velmi chybět. Připomínat nám ji budou její dvě dcery Laskonka a Tatanka.
17.9.2016 Stále intenzivně pracuji na nových stránkách. Musím se naučit spoustu věcí, hlavně jak ovládat nový editor. Jde to pomaleji, než jsem prve předpokládala, ale jistě postupuji kupředu. :o)
10.9.2016 Dnes odjela většina zamluvených morčátek do nových domovů. Aktualizace plánů, odchovů a prodeje.
6.9.2016 Tak to bylo rychlejší, než jsem si myslela. Samička Dorotka dnes porodila krásná čtyřčátka. 1 holčička a 3 klučci. Více info písnu do odchovů.
3.9.2016 Aktualizace plánů. Vypadá to, že samička Dorotka přijela přece jenom březí, takže jsem ji z plánovaných odchovů vyřadila. Už je pěkně kulatá, tak si počkáme, co pěkného nám přinese.
30.8.2016 Začala jsem připravovat novou podobu internetových stránek naší chovatelské stanice. Ráda bych je doplnila o nové rubriky, informace a mám nachystány také dvě malá překvapení. :o)